fbpx
Toruń, Polska
+48 505 727 704
info@happynewmedia.pl

8 powodów, dla których warto tworzyć relacje video z eventów.

8 powodów, dla których warto tworzyć relacje video z eventów

8 powodów, dla których warto tworzyć relacje video z eventów.

Niezależnie od tego, czy zajmujesz się organizacją dużych wydarzeń, czy jesteś uczestnikiem branżowej konferencji lub odpowiadasz za stoisko własnej firmy na targach, ten artykuł na pewno Ci się przyda. Pokażę na przykładach w jak różny sposób można wykorzystać event do opowiedzenia o własnej firmie.

Zebrałam dla Ciebie 8 powodów, dla których warto tworzyć relacje video z wydarzeń.

Kilka faktów na temat video w Internecie:

 • Video społecznościowe generuje o 1200% więcej udostępnień niż tekst i obrazy razem wzięte. Źródło:  (smallbiztrends.com)
 • Video skuteczniej przekazuje informacje, widzowie zapamiętują 95% informacji po obejrzeniu video w porównaniu do 10% podczas czytania tekstu.  Źródło: wirebuzz.com
 • W 2019 roku 80% całego ruchu w internecie będzie stanowić treść video.  Źródło: (smallbiztrends.com)

 

 1. Event to świetna okazja do przeprowadzenia wywiadów z ekspertami z Twojej branży.

Ludzie często zastanawiają się: “Co ja mam publikować w mediach społecznościowych?”. Najlepiej coś, co jest przydatne dla odbiorcy lub coś, co go zaciekawi.

Będąc na konferencji czy na targach masz niepowtarzalną okazję do spotkania się z ekspertami z Twojej branży. Ludzie docenią, że jesteś zainteresowany ich wiedzą w danym temacie i z chęcią udzielą Ci wywiadu.

O co masz pytać? Możesz zacząć od ogólnych pytań związanych z wydarzeniem, o odczucia itp. W dalszej kolejności możesz przejść do bardziej konkretnych pytań, np. o trendy, kierunki branży, opinię na temat Twojego produktu. Pozostałe pytania przyjdą naturalnie wraz z dalszą rozmową.

Taka wypowiedź naprawdę zaciekawi Twoich odbiorców. Treść ta może być wielokrotnie przypominana, przy różnych okazjach.

 1. Pokaż, w jaki sposób wspierasz wydarzenie.

Załóżmy, że zajmujesz się produkcją mebli i jesteś sponsorem zawodów sportowych. Pomogłeś stworzyć tor przeszkód na zawody deskorolkowe. Wykorzystując video, możesz opowiedzieć o kulisach powstawania toru (od pomysłu, przez projektowanie, aż po montaż),  pytając uczestników o ich wrażenia z jazdy, a widzów o odbiór imprezy. Opowiadając historię w formie filmu, skuteczniej dotrzesz z przekazem: “robimy takie rzeczy i chcemy wspierać takie właśnie inicjatywy”. Bardzo pozytywny przekaz, który na długo zostanie zapamiętany.

Przykład filmu, który zrealizowałem dla GLS:

 1. Pokaż swoją firmę w towarzystwie innych znanych marek.

Jeżeli Twoja firma jest młoda i chcesz, aby była bardziej rozpoznawalna, możesz wziąć udział w imprezie branżowej (konferencji, targach lub szkoleniu). Pokazywanie się w towarzystwie znanych, dużych marek może być świetnym wyznacznikiem, do jakiego grona aspirujesz, jakie wartości wyznajesz.

Przykład: Moja realizacja z targów Maszbud 2018 w Kielcach dla WRKB GRANIT.

 1. Treść marketingowa na przyszłe edycje eventu.

Aftermovie, highlights, czy seria wywiadów nagranych na poprzedniej edycji to świetny materiał do promowania kolejnych edycji. Nie ma lepszego sposobu na zachęcenie do wzięcia udziału w danym wydarzeniu, jak pokazanie jak fajnie było w poprzedniej edycji. Łatwiej jest ludziom wyobrazić sobie czego mogą się spodziewać na wydarzeniu.

 1. Event to okazja do nagrania rekomendacji i zaproszeń na przyszłe edycje.

Event pozwala zebrać rekomendacje i zaproszenia na przyszłe edycje. Możesz zapytać uczestników o ich odczucia, co im się najbardziej podobało, co ich zaskoczyło, dlaczego zdecydowali się przyjść na to wydarzenie. Rekomendacje innych osób to najlepsza forma reklamy.

Przykład: świetnie wykorzystuje to sprawny marketing przy okazji swoich konferencji. Nie tylko są to wypowiedzi  uczestników, ale również wypowiedzi uczestników prelegentów.

 1. Treść do mediów społecznościowych

W każdej firmie znajdzie się osoba, która ma za zadanie “zrobić kilka fotek na fejsa”. Każdy ma telefon (a czasami nawet dwa 😉 którym można zrobić dobre zdjęcie. Ok, to prawda- ale większości przypadków zdjęcia wychodzą słabej jakości i nie wzbudzają u nikogo zainteresowania. Problem tkwi… w braku czasu. Tak, na targach czy konferencjach po prostu za dużo się dzieje, żeby znaleźć dłuższą chwilę na zrobienie kilku dopracowanych zdjęć czy nagrania którego filmu. Dlatego najrozsądniej zlecić to profesjonaliście.

Przykład: Moja realizacja z targów Beauty Fair w Katowicach dla Makear.

 1. Powód do przypomnienia się.

Po udanej konferencji czy targach masz listę nowych kontaktów. Na pewno nie tylko Ty masz taką listę, osoby na tym samym wydarzeniu mają taką samą, i mają ten sam problem. Najważniejsze, żeby osoba, do której piszesz od razu Ciebie skojarzyła i bez problemu  powiedziała “A to z tobą rozmawiałem!” Raczej po wysłaniu zwykłego maila nikt nie będzie miał takich oczywistych skojarzeń. Dlatego ważne jest, aby się wyróżnić. Możesz się wyróżnić wysyłając w pierwszym mailu Twoją filmową relację z wydarzenia, lub specjalnie nagrane na tę potrzebę podziękowania.

 1. Podziel się treścią z organizatorem.

Jeśli już masz gotowy film z wydarzenia, możesz go umieścić na YouTube, Facebooku, LinkedIn i Instagramie (w zależności, na których z tych platform jesteś obecny). Umieść go także na własnej stronie internetowej czy blogu firmowym. Dobrym pomysłem jest też umieszczenie go w stopce firmowego maila.

Ale to nie wszystko, podziel się z nim z organizatorami, na pewno zechcą udostępnić fajną treść z imprezy, którą organizowali — to jest dla nich świetna rekomendacja.

 

Jeśli chcesz promować swoje wydarzenie za pomocą video, z miłą chęcią mogę Tobie pomóc. Możesz mnie złapać pod tym adresem.

Krzysztof z Happy New Media

Autor: Krzysztof z Happy New Media